Excimer lámpa
Excimer lézeres besugárzással felületkémiailag módosított Teflon fóliák adhéziós és morfológiai vizsgálata 50 mikrométer vastagságú Teflon fóliákat sugároztunk be alulról ArF excimer lézerrel.
Az alkalmazott energiasűrűség 0.

A minták felületére folyékony abszorbenst, trietiléntetramint rétegeztünk. A Teflon fólián átmenő UV fotonokat ennek molekulái nyelték el, melyek ezután kémiai reakcióba léptek a polimer molekulákkal. Ennek eredményeképpen a Teflon molekulák excimer lámpa atomjainak egy része amin csoportokra cserélődik, megváltoztatva ezzel a fólia felületkémiai tulajdonságait. Ebben az excimer lámpa is egy pulzáló üzemmódú atomi erő mikroszkópot használtunk a minták morfológiájának és adhéziós tulajdonságainak vizsgálatára.
Kimutattuk, hogy a lézeres kezelés hatására jelentősen megnőtt a fólia adhéziója, amit nedvesedési szög méréssel is alátámasztottunk. A vizsgálatok során azt is demonstráltuk, hogy humán sejtek kiválóan tapadnak a kémiailag módosított felületekhez, ami az eljárás későbbi gyógyászati alkalmazása szempontjából fontos eredmény.

Hopp, N. Kresz, J. Kokavecz, T. Smausz, H. Schiefendecker, A. Döring, O. Marti, Z. Leibniz-Institut für Oberflächenmodifizierung e. IOM Leipzig 1. Átlátszó anyagok lézeres megmunkálása A hátoldali száraz és nedved maratás laser-induced backside dry etching, LIBDE, valamint laser-induced backside wet etching, LIBWE átlátszó anyagok precíz lézeres megmunkálására kidolgozott két, úgynevezett indirekt maratásos eljárás. A LIBWE jellemzője az alacsony maratási sebesség és az inkubáció, a LIBDE eljárásra pedig jellemző a relatíve nagy maratási mélység az első impulzusra, melyet követően a maratási sebesség excimer lámpa lecsökken.
A kutatások célja annak a vizsgálata, hogy a két maratási mód jellemzőinek ötvözésével lehetőség van-e egy jól szabályozható megmunkálási eljárásra úgy, hogy a megmunkált anyag tulajdonságai ne térjenek el a kiinduló céltárgyétól. A német partner kutatók as szegedi látogatása során többek között ebben a témában végeztünk vizsgálatokat. A kísérletek során króm vékonyréteggel bevont ömlesztett kvarc céltárgyat sugároztunk be a Szegeden rendelkezésre álló KrF excimer lézerrel úgy, hogy a hátoldalon levő fém vékonyréteg mögött aceton volt abszorbens folyadékként.
Így a fém vékonyréteg a száraz maratás, míg a mögötte levő aceton a nedves maratás kialakulásáért felelt.
Részletek Üzlethez. Klasszikus mennyezeti lámpák- Lámpák online. Beltéri és kültéri lámpák webáruháza, föleg a konyhai és fürdőszobai lámpák széles kinálatával. Uv pszoriázis lámpa. Are un consum minim de energie si nu gopopeb.
Az eredményeink azt mutatják, hogy a kísérleti paraméterek energiasűrűség, szilárd és folyadék abszorbens jellemzők optimalizálásával lehetővé válhat egyenletes, többimpulzusos maratás megvalósítása. Alacsony reflexiójú felületek létrehozása lézeres besugárzással A fém felületek lézeres besugárzása Az előzetes munka- és feladatmegosztási tervnek megfelelően Ahhoz, hogy egy nagyobb területet tudjunk módosítani, a mintát a felületének síkjában egy két-dimenziós motorizált eltolóval mozgattuk 1.
Golf 7 gti 503 pikkelysömör
A pásztázási sebesség excimer lámpa az adott területet érő átlagos impulzusszámot 10 és között változtattuk. Az eredmények feldolgozására természetesen nem volt elég a kint eltöltött két hét, a kiértékelési munkálatokat már Szegeden végeztük.
Enbrel pikkelysömör kezelésére A pikkelysömör kezelésének 2. Mivel a különböző fototerápiás eljárások mellékhatásai a kumulatív UV-dózis A nm-en emittáló excimer lámpa hatásosnak bizonyult psoriasis és. A csiptetős lámpákat olyan helyekre is felszerelhetünk, ahová a normál lámpák felszererlése nem megoldható. Egy kis íróasztalon, ahol már nem fér el egy hagyományos asztali lámpa, akár a polcra vagy monitorra csiptetett lámpa kiváló megoldás lehet. Akár asztallapra, akár polcra, akár laptopra is.
A spektrumokat a kezeletlen területeken mért reflexiós értékekre normáltuk, így a minták eredeti reflexiójától függetlenedve könnyebben összehasonlíthatók voltak a excimer lámpa fémeken bekövetkező változások.
A réz és arany esetén tapasztalt, az 1-et kevéssel meghaladó normált reflexió feltehetőleg a felületeken kezdetben jelen levő szennyeződések eltávolításából adódhat. Morfológiai vizsgálatok A reflexiós adatok és a felületek strukturáltsága közötti összefüggések vizsgálatához a céltárgyak lézerrel kezelt területeinek mikro és a pikkelysömör kezelésének legújabb technikái pásztázó elektronmikroszkóppal vizsgáltuk meg Szegeden.
Az energiasűrűség növelésével a morfológiai változások jelentősebbé válnak, majd további növeléssel a struktúrák jellege állandósul. Ez az excimer lámpa tendencia összhangban van a felület fényvisszaverő képességének csökkenésével majd állandósulásával. A kezelt ezüst felületeken kialakult struktúrák nagymértékben különböznek az aranynál és réznél megfigyeltektől: míg az ezüst felületét szubmikrométeres mérettartományú visszafagyott olvadékcseppek borították, addig a másik két fém esetén egy hasonló jellegű, de kevésbé kompakt szerkezetet néhány nanométeres méretű részecskékből kialakuló korallszerű aggregátumok sokasága borította.
A excimer lámpa eredmények értelmezése Kísérleteink megmutatták, hogy a femtoszekundumos titán-zafír lézer alkalmas nem-reflektáló nanostruktúrák létrehozására réz, ezüst és arany felületeken. Annak ellenére, hogy a megfigyelt reflexió csökkenés hasonló mértékű volt, a kialakuló struktúrák jellege nagymértékben függött az alkalmazott céltárgy anyagától.
A cseppek jelenléte a besugárzott felületen arra utal, hogy az olvadás-megszilárdulás ciklusoknak jelentős szerepe van az abszorbeáló felület kialakulásában.
- Excimer lámpa - Excimer lamp - szilviizvilag.
- nm-es excimer lámpa - Kérdezd a szakértőt - Germicid - Hollandimpex
- Pikkelysömör kezelése sasban
- Vörös foltok a nyakon a nap viszketésétől
- Cédrusmagolaj pikkelysömör kezelése
- Különböző méretű vörös foltok a karokon és a lábakon
A lézersugárzás hatására kifejlődő sűrű ablációs anyagfelhőben az atomi mérettartományú elemek közötti nagyszámú ütközés következtében nanorészecskék jönnek létre ezen alapul a femtoszekundumos lézerrel történő nanorészecske előállításmelyek összetapadásából az ún. Ilyen módon a visszakerülő aggregátumok megtapadhatnak a felületen kialakult néhányszáz nanométeres cseppeken, kialakítva az arany és réz esetén megfigyelt morfológiát.

Felvetődik a kérdés, hogy mivel magyarázható az ezüst eltérő viselkedése. Jól ismert az ezüstnek az a tulajdonsága, hogy olvadt állapotban nagy mennyiségű oxigént képes megkötni. Ez a mennyiség elérheti az olvadék térfogat hússzorosának megfelelő, 1 atmoszféra parciális nyomású O2-t. Az előzetes munka- és feladatmegosztási tervnek megfelelően ben is ellátogattunk Lipcsébe, a német partnerintézetbe IOMahol biztosították pikkelysömör cinocap kezelse a femtoszekundumos lézerrendszert, mellyel ezen munkaszakaszra vállalt kísérleti feladatokat, lézerkezeléseket meg tudtuk valósítani.

A jelenlegi felületmódosítási vizsgálataink során a as munkaszakasz kísérleteinek szükséges kiegészítése volt a cél. Az eredmények kiértékelése során ugyanis felmerültek olyan kérdések, melyek megválaszolása a jelenség leírása szempontjából elengedhetetlenek, viszont ezeket az elmúlt évben nem vizsgáltuk.
A kísérleti elrendezés megegyezett a korábbi munkaszakaszban alkalmazottal annyi különbséggel, hogy most a mintáinkat különböző gázok levegő, nitrogén, oxigén és hélium jelenlétében világítottuk excimer lámpa excimer lámpa lézerrel.
Ennek megfelelően a céltárgyakat egy kamrában helyeztük el, melybe a fentebb említett gázokat vezettük be. Azonnal észlelhető volt például, hogy hélium gázkörnyezet alkalmazása esetén jelentős elsötétedés nem következett be egyik minta esetén sem.

Az eredmények feldolgozására természetesen nem volt elég a kint eltöltött egy hét, a kiértékelési munkálatokat már Szegeden végeztük, végezzük jelenleg is. Rácskészítés ultrarövid lézerimpulzusokkal; rácsok vizsgálata A projekt excimer lámpa mikrométeres periódusú rácsokat készítettünk ultrarövid lézerimpulzusokkal átlátszó tömbanyagokba és vékonyrétegekbe.
Tesztek pikkelysömörhöz az invitro-ban
A rácsok létrehozását a német partner lipcsei laboratóriumiban, femtosztekundumos lézerrendszerével valósítottuk meg áprilisi látogatásunk során. Az elkészített rácsokat profilométerrel és atomi erő mikroszkóppal AFM már Szegeden vizsgáltuk meg. Ellenőriztük, hogy a rács biztosan a megcélzott rétegben legyen, valamint megvizsgáltuk AFM-mel a struktúrák minőségét, jellemző paramétereit.
Az 5-nél több lézerimpulzus alkalmazása a vékonyrétegek esetén nem eredményes, mert a vékonyréteget maradéktalanul eltávolítja, ami alkalmatlanná teszi a további használatra. További célok: rácsperiódus csökkentése a beesési szög növelésével fémrácskészítés, más anyagok használata felszín excimer lámpa további elemzése anyagösszetétel vizsgálata A projekt excimer lámpa mikrométeres periódusú rácsokat készítettünk ultrarövid lézerimpulzusokkal átlátszó tömbanyagokba és vékonyrétegekbe.
Excimer lámpa pikkelysömör
A rácsok létrehozását a német partner lipcsei laboratóriumaiban, femtosztekundumos lézerrendszerével valósítottuk meg korábbi látogatásunk során. Az optikai rácsok elkészítéséhez kétféle, két-nyaláb interferenciás elrendezésben használt lézeren alapuló technikát alkalmaztunk: egyrészt az indirekt, ún.
Ez utóbbi nem átlátszó az indirekt eljárás UV lézerének hullámhosszán nmezért csak a femtoszekundumos lézerekkel próbálkoztunk, azonban az ezzel készített üvegrácsokon olvadásra utaló jeleket figyeltünk meg azok atomierő-mikroszkópos képein 5. Tömbanyagokra excimer lámpa eredményeinket a 6.